Laktatory

Laktator Symphony Medela

7 dni – 80 PLN

14 dni – 150 PLN

30 dni – 300 PLN

Gorset EASY EXPRESSION

169 130 PLN

Biustonosz „Na noc”

99 60 PLN

Biustonosz „Na dzień”

129 80 PLN

Laktator Symphony firmy Medela

Laktator Symphony firmy Medela to ceniony i polecany przez większość Doradczyń Laktacyjnych profesjonalny, bardzo wydajny odciągacz pokarmu. W odróżnieniu od domowych, tanich i najczęściej tandetnych „laktatorków” zalewających polski rynek może pracować skutecznie kilka tysięcy godzin. Ten niezwykle delikatny, komfortowy i prosty w obsłudze laktator działaniem swoim odwzorowuje ssanie dziecka. Wyposażony jest w specjalną kartę z dwoma programami: „Inicjacja” i „Utrzymanie”. Program „Inicjacja” trwa 14 minut i stosowany jest u pań będących zazwyczaj tuż po porodzie lub tych, które z jakichś względów zbierają niewielkie ilości pokarmu (mniej niż 20 ml) i chcą pobudzić laktację. Program „Utrzymanie” posiada dwie fazy: początkową stymulującą – przygotowującą piersi do oddawania pokarmu oraz drugą tzw. właściwą, której zadaniem jest bardziej efektywne wydobywanie pokarmu.

Niezwykle ważną zaletą Symphony jest szybkość działania. Standardowe sesje trwają do 15 minut ale wiele Pań skutecznie skraca je nawet do 7-8 minut. Inną istotną cechą laktatora Symphony jest tzw. „separacja mediów” co oznacza, że zastosowane rozwiązania pozwalają Paniom zadbać o higienę i wysoką sterylność. Właśnie dlatego każda z Pań korzystając z urządzenia zaopatruje się we własny, sterylny zestaw osobisty wielorazowego użytku podłączany do urządzenia.  Zestawy jednodniowe – One Day Pump Set – stosowane są głównie w szpitalach z uwagi na krótki okres pobytu i nie nadają się do długotrwałego używania. W skład zestawu wielorazowego użytku wchodzą: lejek, konektor, dren do powietrza z nakładką, zaworek z membraną oraz butelka na pokarm.

Laktatory Symphony stanowią wyposażenie niektórych szpitali oraz dostępne są w wypożyczalniach. Warto z niego skorzystać w następujących okolicznościach:

  • w pierwszych dniach po porodzie aby ustrzec się przed poranieniem brodawek, gdy pokarmu jest jeszcze mało, a niemowlę cały czas go pragnie
  • w przedwczesnych porodach
  • aby pobudzić lub odbudować laktację
  • gdy chcemy uniknąć bolesnego zapalenia piersi
  • gdy chcemy się pozbyć nadmiaru i bolesnego zalegania pokarmu
  • w trakcie choroby dziecka i konieczności rozstania
  • w sytuacji niedoborów pokarmu
  • w poważnych trudnościach laktacyjnych

Laktator Calypso PRO firmy Ardo Medical

Laktator Calypso PRO szwajcarskiej firmy ARDO MEDICAL to profesjonalny, przenośny laktator, który z powodzeniem stosowany jest w takich sytuacjach jak: pobudzanie laktacji, nawały pokarmu, zapalenia piersi itp. Posiada ośmiostopniową regulację siły ssania oraz rytmu pracy co zapewnia niezwykłą efektywność odciągania pokarmu, przy jednoczesnym poczuciu komfortu użytkowniczek. Laktator ten umożliwia też odciąganie pokarmu z obu piersi jednocześnie znacząco skracając czas spędzany przy urządzeniu. Całkowita separacja mediów oraz stosowanie osobistych zestawów wielorazowego użytku pozwalają na używanie Calypso PRO przez wiele mam. Laktator ten może pracować z powodzeniem będąc podłączonym do sieci jak i na bateriach typu AA. Dość kompaktowa wielkość oraz możliwość pracy na bateriach to ciekawa opcja dla mam, które muszą odciągać pokarm ale chcą jednocześnie prowadzić bardziej mobilny styl życia (spacery, podróże, wyjazdy turystyczne itp.). Dodatkowym atutem tego laktatora jest także wyjątkowo cicha praca tak bardzo przydatna podczas korzystania z urządzenia w miejscu, gdzie przebywają inni domownicy, a przede wszystkim czujnie śpiące maleństwo.